top of page

Koleżeńskie lekcje edukacji globalnej

 

    Koleżeńska edukacja globalna, czyli seria Lekcji Godności została przeprowadzona przez grupę projektową (w oparciu o materiały Global Dignity przygotowane w związku z obchodami Światowego Dnia Godności w roku szkolnym 2017/18) w klasach III gimnazjum w czasie Tygodnia Edukacji Globalnej, czyli między 19 a 29 listopada 2018 roku. 

  W każdej z klas gimnazjalnych grupa projektowa przeprowadziła lekcję wychowawczą w formie warsztatów dotyczącą szeroko pojętej odmienności, która nie jest wadą, a przymiotem (temat: „Różni, ale równi”).

    Zajęcia były dla nas doskonałą okazją do sprawdzenia się w roli ich prowadzących i kształcenia w sobie poczucia odpowiedzialności za edukowanie. Nawiązywaliśmy bardzo dobry kontakt ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami, a wykorzystując metody aktywizujące, skutecznie mobilizowaliśmy ich do działania. Przy okazji ujawniły się wśród nas prawdziwe talenty pedagogiczne. Uczennice i uczniowie gimnazjum, biorący udział w warsztatach, za sprawą nietypowych zajęć przeprowadzonych przez starszych kolegów, pogłębili wiedzę w zakresie zrealizowanych tematów edukacji globalnej.

DSC04273 (1).JPG
DSC04280.JPG
bottom of page