top of page
1.jpg

To właśnie my:

(od lewej) Patrycja, Natalia, Natalia,

Wiktoria, Marta, Magda, Patrycja, Maria i Julia

       Jesteśmy uczennicami Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach.

   Nasza szkoła od dłuższego czasu jest wyjątkową przestrzenią dialogu, porozumienia i wrażliwości międzykulturowej. 1 marca 2018 roku została nagrodzona tytułem Szkoły Dialogu, otrzymując I nagrodę w programie Fundacji Forum Dialogu za realizację projektu upamiętniającego miejscową społeczność żydowską. Przystąpiliśmy do programu, ponieważ pragnęliśmy uświadomić otoczeniu wielowiekową obecność Żydówek i Żydów w Szamotułach i ich wkład w rozwój naszego miasta. Jednocześnie chcieliśmy kształtować społeczne, obywatelskie i moralne postawy szamotulanek i szamotulan, oparte na tolerancji wobec wszelkiej inności, poszanowaniu godności i praw człowieka. Jako Szkoła Dialogu  wciąż szukamy nowych inspiracji do działania.

    Dlatego właśnie, w październiku 2018 roku, w poniższym składzie, rozpoczęłyśmy realizację kolejnego, samodzielnego projektu edukacyjnego o nazwie „Tolerancja. Pomost między kulturami”. Realizując go, podjęłyśmy szereg działań, stawiając nie tylko na ich wielość, ale również na różnorodność form.  Projekt z założenia miał być otwarty i rozwojowy. I faktycznie wiele pomysłów zrodziło się już w trakcie jego realizacji, podjęte działania stawały się inspiracją do kolejnych, a z nawiązanych znajomości rodziły się nowe inicjatywy. 

         

Julia, Kinga, Maria, Marta, Natalia,

Natalia, Patrycja, Patrycja i Wiktoria

                                                                                                       

DSC05291.JPG

Ze wspierającymi nasze działania nauczycielkami,

paniami Klaudią, Joanną i Anną 

oraz Tatarami: Dżennetą i Mirosławem Bogdanowiczami
z Kruszynian

57321536_568708926960309_383783661796851

Z przedstawicielami społeczności muzułmańskiej skupionej przy zaprzyjaźnionym poznańskim Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym

bottom of page